ZW BIP
Aktualności
Środa, 21 marca 2018 r.
Change version
31.01.2017
Żołnierze z Międzynarodowej Grupy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczali wizytę przewodniczącego Komitetu Wojskowego Unii Europejskiej gen. Mikhaila Kostarakosa w Sarajewie.

W dniach 30-31 stycznia żołnierze z Międzynarodowej Grupy Żandarmerii Wojskowej w Bośni i Hercegowinie zabezpieczali wizytę w Sarajewie delegacji Komitetu Wojskowego Unii Europejskiej pod przewodnictwem generała Mikhaila Kostarakosa.

W Sarajewie generał Mikhail Kostarakos spotkał się z ministrem obrony narodowej Bośni i Hercegowiny Mariną Pendes i szefem sztabu Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny generałem Antem Jelecem, a także ze specjalnym przedstawicielem Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie ambasadorem Larsem-Gunnarem Wigemarkiem.

Nad bezpieczeństwem delegacji na terenie międzynarodowego lotniska w Sarajewie oraz bezkolizyjnym przemieszczaniem się kolumny pojazdów po ulicach miasta czuwali żołnierze Międzynarodowej Grupy Żandarmerii Wojskowej.

Generał Mikhail Kostarakos wizytował także bazę Butmir, miejsce stacjonowania europejskich sił zbrojnych biorących udział w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie EUFOR. Oficjalnego powitania delegacji przed kwaterą główną sił EUFOR dokonał generał dywizji Friedrich Schrötter.

Na zakończenie wizyty delegacja udała się na międzynarodowe lotnisko w Sarajewie. Odpowiedzialnym za bezpieczeństwo personelu wojskowego, znajdującego się na płycie w czasie lądowania śmigłowca, był dowódca Airport Section z Międzynarodowej Grupy Żandarmerii Wojskowej.

 


   

Tekst: kpt. Marcin Sędłak, zdjęcia: st. chor. sztab. Witold Ziółkowski/nt


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy