ZW BIP
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Change version
01.02.2017
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej, będąc świadkami zdarzenia drogowego, udzielili pomocy uczestnikom kolizji. Po raz kolejny żandarmska postawa i umiejętności okazały się przydatne przed przybyciem właściwych służb.

Do zdarzenia doszło 1 lutego br. na obwodnicy Garwolina. Na pasie drogowym w kierunku Warszawy zderzyło się kilka aut. Świadkami kolizji byli żołnierze Żandarmerii Wojskowej – pomocnik komendanta głównego ŻW ds. podoficerów st. chor. Piotr Głażewski z KGŻW i kierowca st. szer. Łukasz Puławski z MOŻW.

Żandarmi natychmiast podjęli odpowiednie czynności. Wstrzymali ruch, przystąpili do zabezpieczania miejsca kolizji, nie zapominając o udzieleniu pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego.

Dzięki sprawnej akcji żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, którzy zmotywowali do działania również innych świadków zdarzenia, udało się między innymi uwolnić zakleszczoną w pojeździe kobietę i umożliwić szybki wyjazd z tworzącego się korka kierowcy, który wiózł do szpitala kobietę z bólami porodowymi.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia patrolu ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, strażaków i ratowników medycznych st. chor. Piotr Głażewski przekazał im niezbędne informacje. Jak podaje policyjny komunikat, w kolizji uczestniczyły 4 pojazdy osobowe, w zdarzeniu drogowym nikt nie ucierpiał, a wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

To kolejny przypadek, gdy żandarmi, wykorzystując umiejętności zawodowe, pospieszyli z pomocą uczestnikom zdarzenia drogowego.


Tekst: Sylwia Guzowska, fot.: st. chor. Piotr Głażewski/sg


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy