ZW BIP
Aktualności
Środa, 21 marca 2018 r.
Change version
13.04.2017
W dniach 10-13 kwietnia w hali sportowej Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w futsalu.

W mistrzostwach organizowanych przez Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim wzięło udział dziesięć zespołów z jednostek Żandarmerii Wojskowej. Otwarcia mistrzostw dokonał przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw, zastępca komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej ppłk Piotr Niemiec, który życzył wszystkim uczestnikom mistrzostw osiągnięcia jak najlepszych wyników, sportowej rywalizacji w duchu fair play oraz jak najlepszego zaprezentowania swoich umiejętności piłkarskich podczas zawodów.


W czasie czterech dni mistrzostw rozegrano dwadzieścia dziewięć spotkań. Spotkanie finałowe rozegrane zostało pomiędzy ubiegłorocznym mistrzem w futsalu – Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim a pretendentem do tytułu Oddziałem Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu. Po zaciętej walce spotkanie zakończyło się potwierdzeniem mistrzowskiej dyspozycji przez żandarmów z Mińska Mazowieckiego.

 
Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – OSŻW w Mińsku Mazowieckim
II miejsce – OŻW w Żaganiu
III miejsce – MOŻW
IV miejsce – OŻW w Bydgoszczy
V miejsce – CSŻW w Mińsku Mazowieckim
VI miejsce – OZŻW
VII miejsce – OŻW w Szczecinie
VIII miejsce – OSŻW w Warszawie
IX miejsce – OŻW w Elblągu
X miejsce – OŻW w Krakowie

 
Najlepszym trzem drużynom przyznane zostały puchary, natomiast zawodnicy udekorowani zostali medalami i pamiątkowymi statuetkami. Statuetkę króla strzelców mistrzostw zdobył kpr. Kamil Tutak z OŻW w Żaganiu. Drogą głosowania, w którym wzięli udział kierownicy zespołów, wyłoniono najlepszego bramkarza i zawodnika mistrzostw. Wyróżnienia te przypadły chor. Marcinowi Kopczyńskiemu z Żagania oraz st. szer. Arturowi Kamińskiemu z drużyny mistrzów ŻW w futsalu w 2017 roku.
 
mł. chor. Artur Dominowski/sg


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy