ZW BIP
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Change version
09.05.2017
W dniach 8-9 maja br. Żandarmeria Wojskowa rozbiła grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków w jednostkach wojskowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Zlikwidowanie działalności grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków było efektem szeroko zakrojonych działań procesowo-operacyjnych żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, których wspierali funkcjonariusze Policji.

W grupie przestępczej działało 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz 5 osób cywilnych. W trakcie zatrzymania żołnierze ci znajdowali się pod wpływem środków odurzających. W miejscu zamieszkania członków grupy przestępczej zabezpieczono plantację 74 krzaków konopi indyjskich. Ujawniono także amfetaminę, marihuanę oraz akcesoria służące do ważenia i zażywania narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 1700 porcji narkotyków.


Zgromadzone przez Żandarmerię Wojskową materiały pozwalają na przedstawienie zatrzymanym zarzutów nielegalnego posiadania i udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, tj. popełnienia przestępstw z art. 59 oraz art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Materiały w powyższej sprawie Żandarmeria Wojskowa przekazała Wydziałowi do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Żandarmeria Wojskowa planuje kolejne zatrzymania osób zaangażowanych w przedmiotowy proceder.ppłk Marcin Wiącek
p.o.
Rzecznika Prasowego KGŻWsharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy