ZW BIP
Sobota, 18 listopada 2017 r.
Change version
30.06.2017
Zwycięzcą Mistrzostw Żandarmerii Wojskowej w tenisie ziemnym został Oddział Specjalny ŻW w Mińsku Mazowieckim. Drugie miejsce zajął Oddział Specjalny ŻW w Warszawie, a trzecią lokatę wywalczył Oddział ŻW w Szczecinie.

Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w tenisie ziemnym rozegrano w dniach 26-30 czerwca na kortach tenisowych WKS Wawel w Krakowie. Ceremonii otwarcia i zakończenia mistrzostw oraz dekoracji zwycięzców dokonał w imieniu komendanta głównego ŻW płk Sebastian Kalisz, komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.

Zespoły uczestniczące w mistrzostwach mogły zgłosić do turnieju indywidualnego maksymalnie po 5 zawodników (4 mężczyzn i 1 kobieta). W ramach zawodów przeprowadzono turniej indywidualny rozegrany w kategoriach wiekowych mężczyzn i indywidualny kobiet bez podziału na kategorie wiekowe (open) oraz turniej deblowy – pary bez ograniczeń wiekowych męskie lub mieszane.

Mistrzostwa miały na celu wyłonienie najlepszych tenisistów w Żandarmerii Wojskowej oraz reprezentacji Żandarmerii Wojskowej, która weźmie udział w mistrzostwach na szczeblu Wojska  Polskiego.