ZW BIP
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Change version
30.06.2017
Zwycięzcą Mistrzostw Żandarmerii Wojskowej w tenisie ziemnym został Oddział Specjalny ŻW w Mińsku Mazowieckim. Drugie miejsce zajął Oddział Specjalny ŻW w Warszawie, a trzecią lokatę wywalczył Oddział ŻW w Szczecinie.

Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w tenisie ziemnym rozegrano w dniach 26-30 czerwca na kortach tenisowych WKS Wawel w Krakowie. Ceremonii otwarcia i zakończenia mistrzostw oraz dekoracji zwycięzców dokonał w imieniu komendanta głównego ŻW płk Sebastian Kalisz, komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.

 
Zespoły uczestniczące w mistrzostwach mogły zgłosić do turnieju indywidualnego maksymalnie po 5 zawodników (4 mężczyzn i 1 kobieta). W ramach zawodów przeprowadzono turniej indywidualny rozegrany w kategoriach wiekowych mężczyzn i indywidualny kobiet bez podziału na kategorie wiekowe (open) oraz turniej deblowy – pary bez ograniczeń wiekowych męskie lub mieszane.


Mistrzostwa miały na celu wyłonienie najlepszych tenisistów w Żandarmerii Wojskowej oraz reprezentacji Żandarmerii Wojskowej, która weźmie udział w mistrzostwach na szczeblu Wojska  Polskiego.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw ŻW w tenisie ziemnym:

1.    OSŻW w Mińsku Mazowieckim, 85 pkt.
2.    OSŻW w Warszawie 70,5 pkt.
3.    OŻW w Szczecinie, 45,5 pkt.
4.    KGŻW, 45 pkt.
5.    MOŻW, 36,5 pkt.
6.    OŻW w Krakowie, 25 pkt.
7.    OŻW w Bydgoszczy, 16,5 pkt.
8.    CSŻW w Mińsku Mazowieckim, 9,5 pkt.ppłk Andrzej Cebulak, Sylwia Guzowska


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy