ZW BIP
Aktualności
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Change version
26.07.2017
Żołnierz Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu st. chor. sztab. Miłosz Błaszkowski bez wahania ruszył na pomoc uczestnikom wypadku drogowego, którzy zostali uwięzieni w płonącym samochodzie.

To miał być zwyczajny, spokojny, środowy wieczór. Minęła godzina 21. Nagle przebywający na terenie swojej posesji w Świętoszowie st. chor. sztab. Miłosz Błaszkowski usłyszał odgłos wzrastających obrotów silnika, huk i dźwięk zgniatanej blachy. Zaniepokojony podoficer zauważył mocno uszkodzony pojazd, który coraz bardziej zajmowały płomienie ognia.

Żandarm natychmiast pobiegł do swojego samochodu po gaśnicę. Gdy dotarł na miejsce wypadku, na przednich siedzeniach płonącego pojazdu zauważył dwie osoby próbujące wydostać się na zewnątrz. Kierowcy udało się samodzielnie opuścić auto, natomiast pasażer nie mógł otworzyć drzwi i głośno wzywał pomocy.

St. chor. sztab. Miłosz Błaszkowski przytłumił gaśnicą płomienie wydobywające się spod maski, a następnie przystąpił do siłowego otwarcia drzwi. Mężczyzna siedzący na przednim siedzeniu z trudem wydostał się z płonącego wraku. W tym momencie żandarm usłyszał krzyki dobiegające z tylnego siedzenia, jednak wysoka temperatura ognia, coraz większe płomienie, gęsty dym i wysokie ryzyko eksplozji uniemożliwiły wydostanie osoby znajdującej się na tylnym siedzeniu.

Podoficer polecił żonie zadzwonić na numer alarmowy, a sam pobiegł do garażu po siekiery, z pomocą których chciał dostać się do środka pojazdu. Niestety, gdy wrócił, wrak płonął całkowicie i nie było możliwości zbliżenia się do niego.

Uczestnikom wypadku pomocy udzieliła przybyła na miejsce straż pożarna i ratownicy medyczni.


S.Guzowska


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy