ZW BIP
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Change version
14.08.2017
W nocy z 11 na 12 sierpnia w Alejach Ujazdowskich odbyła się próba generalna do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego.

W sobotę tuż po północy rozpoczęły się ostatnie, nocne przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego, która odbędzie się we wtorek o godzinie 12:00. Podczas nocnej próby zgrywano przemarsz pododdziałów pieszych oraz przejazd pojazdów i sprzętu wojskowego.
W nocnej defiladzie uczestniczyła kompania honorowa Żandarmerii Wojskowej oraz 15 pojazdów ŻW, które wezmą udział w defiladzie 15 sierpnia - motocykle Kawasaki, pojazdy interwencyjne Skoda Octavia i VW Crafter z Mazowieckiego Oddziału ŻW oraz specjalistyczne quady, samochody interwencyjne lekko opancerzone SILO z Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie.
Nocna próba przyciągnęła wiele osób, które mimo późnej pory, a może właśnie ze względu na wyjątkowy nocny klimat, przybyły podziwiać sprawność i zdyscyplinowanie polskich żołnierzy oraz zobaczyć z bliska pojazdy i sprzęt polskiej armii oraz naszych sojuszników.
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej zabezpieczali prewencyjnie nocną defiladę.

 

 

 Fotorelacja

 

 

 

Tekst: Natalia Trzeciak, zdjęcia: Oddział Komunikacji Społecznej


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy