ZW BIP
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Change version
10.09.2017
Żandarmeria Wojskowa zaprezentowała swoje najnowsze wyposażenie podczas 25. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Od 5 do 8 września Kielce były centrum obronności świata za sprawą zorganizowanych już po raz 25 największych targów militarnych w tej części Europy. Na blisko 28 tysiącach metrów powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się 618 wystawców z 27 krajów świata.
Tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wyjątkowa. To już ćwierć wieku tej wystawy w Kielcach. 25 lat to nie tylko gwarancja organizacji targów na wysokim poziomie, lecz także dowód na to, że w takiej formule spotkania przemysłu z użytkownikami sprzętu wojskowego i instytucjami zamawiającymi są skuteczne – powiedział podczas uroczystego otwarcia targów minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Nieodłącznym elementem MSPO była wystawa statyczna i prezentacja potencjału Sił Zbrojnych RP. Tegoroczna ekspozycja została zorganizowana pod hasłem „Innowacyjność, Technika, Skuteczność”. Mundurowe hale wystawiennicze oraz teren zewnętrzny Targów Kielce zostały wypełnione najnowocześniejszym sprzętem wojskowym, uzbrojeniem i wyposażeniem, które wykorzystywane są przez żołnierzy na lądzie, w morzu i w powietrzu.
W hasło tegorocznej wystawy Sił Zbrojnych RP „Innowacyjność, Technika, Skuteczność” doskonale wpisała się ekspozycja Żandarmerii Wojskowej. Żandarmi zaprezentowali najnowsze pojazdy znajdujące się na wyposażeniu Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie: pojazd lekko opancerzony SANDCAT z zestawem drabin, pojazd interwencyjny quad Polaris i motocykl interwencyjny KTM. Na stoisku ŻW został wystawiony również ambulans kryminalistyczny, który był nominowany do nagrody DEFENDER. Ponadto żołnierze prezentowali sprzęt specjalistyczny wykorzystywany podczas realizacji zadań ustawowych.

Żandarmska ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród zwiedzających. Najnowsze pojazdy oglądali przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz mediów, dzięki którym informacje na temat Targów Kielce i wystawie Sił Zbrojnych RP trafiły do szerszego grona odbiorców.
W tym roku po raz pierwszy w 25-letniej historii Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego i po 18 latach udziału wojska w tej wystawie w terminie 9-10 września zorganizowano dla społeczeństwa Dni Otwarte pod tytułem „Tysiąclecie Oręża Polskiego”.
Na zakończenie warto podkreślić, że żołnierze Żandarmerii Wojskowej realizowali podczas MSPO czynności prewencyjne i ochronne. Dzięki ich profesjonalnemu przygotowaniu i zaangażowaniu targi odbyły się zgodnie z harmonogramem, a ich uczestnicy byli bezpieczni.

 


Tekst i zdjęcia: Sylwia Guzowska


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy