ZW BIP
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Change version
07.11.2017
Komunikat prasowy odnoszący sie do artykułu opublikowanego w dniu 04.11.2017 r. na portalu internetowym Onet.pl oraz w dniu 06.11.2017 r. w gazecie Fakt.

W odpowiedzi na artykuł Edyty Żemły, Pawła Ławińskiego i Marcina Wyrwała  Po publikacjach Onetu szef żandarmerii w Krakowie odsunięty opublikowany w dniu 4.11.2017 r. na portalu internetowym Onet.pl oraz artykuł Miał zwolnić szeregową w ciąży. Sam stracił stołek opublikowany 6.11.2017 r. w gazecie „Fakt” informuję, co następuje.

Odwołanie komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie nie ma związku ze sprawą przedstawioną w wyżej wymienionych artykułach.

W Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Krakowie przeprowadzone czynności kontrolne w sprawie Wioletty W. (Ewy) nie potwierdziły nieprawidłowości, o których pisano w artykułach. Działania kadrowe komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie wobec szer. Wioletty W. (Ewy) podejmowane były zgodnie z posiadanymi kompetencjami i uprawnieniami. Jednocześnie informuję, że od dnia złożenia informacji o fakcie bycia w ciąży (6 kwietnia 2016 r.), szer. Wioletta W. (Ewa) nie uczestniczyła w żadnych zajęciach szkoleniowych, przebywała od tego dnia na zwolnieniu lekarskim, a komendant Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej zwolnił ww. z uczestnictwa w kursie.

Jednocześnie zawiadamiam, że „Fakt” nie wystąpił z zapytaniem do Żandarmerii Wojskowej przed publikacją artykułu, co zgodnie z obowiązkiem zachowania szczególnej staranności i rzetelności dziennikarskiej przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, wynikającym z art. 12 ust. 1 Ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe, powinien był zrobić.

Informuję również, że Żandarmeria Wojskowa skierowała sprostowanie do pierwszego artykułu zamieszczonego na portalu Onet.pl dotyczącego kapral Anny i oczekuje na jego opublikowanie na portalu Onet.pl oraz wystosuje sprostowanie do nieprawdziwych tez zawartych w przedmiotowych artykułach  opublikowanych w Onet.pl i gazecie „Fakt”.


Rzecznik prasowy KGŻW
mjr Artur Karpienkosharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy