ZW BIP
Aktualności
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Change version
27.11.2017
24 listopada żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali dwóch żołnierzy Wydziału ŻW w Białymstoku oraz 1 osobę cywilną.

W wyniku kilkumiesięcznej pracy operacyjnej realizowanej w ramach działań wewnętrznych żołnierzy Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej 24 listopada zatrzymano na gorącym uczynku dwóch żołnierzy Wydziału ŻW w Białymstoku oraz 1 osobę cywilną w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kradzieży.

 

W toku prowadzonych czynności ustalono, że żołnierze przyjmowali paliwo od pracownika 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku, który uprzednio uzyskał - poprzez przywłaszczenie powierzonego mienia w postaci paliwa - 3000 litrów oleju napędowego o wartości nie mniejszej niż 11910 złotych, a następnie przekazali je nieustalonej osobie. Żołnierzy zatrzymano procesowo i osadzono w Izbie Zatrzymań WŻW Bemowo Piskie.

 

Przeprowadzone czynności procesowe pozwoliły postawić jednemu żołnierzowi zarzuty popełnienia przestępstw określonych w artykule 291 § 1 kk w zw. z art. 12 kk i art. 263 § 2 kk, zaś drugiemu żołnierzowi zarzuty popełnienia przestępstwa określonego w artykule 291 § 1 kk w zw. z art. 12 kk.

 

Zgromadzone materiały przekazano do Działu Wojskowego Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe w Olsztynie.

 

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej
ppłk Artur Karpienko

 

sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy