ZW BIP
Aktualności
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Change version
29.11.2017
29 listopada na terenie Warszawy i w jej okolicach funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne dwie osoby w sprawie korupcji PIT RADWAR, spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Wcześniej w tym śledztwie CBA zatrzymało sześć osób, którym postawiono zarzuty korupcyjne. Pierwsze zatrzymania miały miejsce 28 czerwca br., wówczas to funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i żołnierze Żandarmerii Wojskowej dokonali zatrzymania i przeszukania miejsc zamieszkania i zatrudnienia dwóch pracowników PIT RADWAR. Podstawą do zatrzymania były materiały zgromadzone i przekazane do Centralnego Biura Antykorupcyjnego przez Żandarmerię Wojskową. Wspólne czynności Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Żandarmerii Wojskowej zrealizowane zostały pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Ostatni zatrzymani byli związani z jednym z głównych kooperantów spółki zbrojeniowej w zakresie usług cięcia wodą. Udzielili osobie zatrudnionej w spółce korzyści majątkowej oraz jej obietnicy w zamian za działania noszące znamiona czynu nieuczciwej konkurencji, mogące wyrządzić realną szkodę w mieniu. Zatrzymania mają również związek z badanym w ramach prowadzonego śledztwa wątkiem dotyczącym ewentualnego przestępstwa niegospodarności, wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w mieniu spółki na kwotę ok. 500 tys. zł. Ustalenia śledczych wskazują na nieuzasadnione przekazywanie zleceń jednej z firm zewnętrznych.

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej
ppłk Artur Karpienko

 

 

sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy