ZW BIP
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Change version
20.12.2017
Dzięki żandarmskim prezentom w Domu Dziecka w Równem wcześniej zagościły święta.

Choć do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni, żandarmi odwiedzili wychowanków Domu Dziecka w Równem, by złożyć im życzenia i obdarować prezentami.
Z inicjatywy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej żołnierze i pracownicy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie i Oddziału Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej postanowili zrobić niespodziankę dzieciom, które tegoroczne święta spędzą z dala od swoich rodzin. Niezwykle pomocna w wytypowaniu prezentów była rozmowa z dyrektorem placówki Janem Nowakiem. Dzieci marzyły o konsoli do gry i sprzęcie sportowym.
20 grudnia ze świąteczną wizytą do Równego udał się zastępca komendanta głównego ŻW gen. bryg. Robert Jędrychowski. Generał, po przekazaniu w imieniu komendanta głównego ŻW dyrekcji, pracownikom i dzieciom bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń, wręczył świąteczne prezenty.
Konsola do gier, piłki, rakietki oraz żandarmskie maskotki natychmiast wzbudziły radość, a na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Okazało się, że wśród wesołego ożywienia znalazł się czas na poważne rozmowy. Gdy młodsze dzieci beztrosko bawiły się podarunkami, starsze rozmawiały z gen. Jędrychowskim o przyszłości. Okazało się, że chłopców „ciągnie” do munduru i marzą o pracy w policji, wojsku, straży pożarnej.
– Praca w służbach mundurowych to doskonały pomysł. Musicie jednak wiedzieć, że nauka, sport i zdrowy tryb życia to podstawa. Jednak najważniejsza jest determinacja podczas dążenia do celu, powtarzam to również moim nastoletnim synom – powiedział gen. bryg. Robert Jędrychowski.
Na zakończenie wizyty dzieci poprosiły zastępcę o złożenie autografu na piłkach, podziękowały za prezenty, wręczyły własnoręcznie zrobioną figurkę Mikołaja oraz przyznały, że z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę.
Sylwia Guzowska


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy