ZW BIP
Aktualności
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Change version
01.02.2018
1 lutego z wizytą w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej przebywał dowódca 18 Brygady Policji Wojskowej Stanów Zjednoczonych płk Glenn C. Schmick.

Z amerykańską delegacją spotkał się zastępca komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Robert Jędrychowski. Podczas spotkania wymieniono informacje dotyczące zadań, struktur oraz zdolności polskiej Żandarmerii Wojskowej i pododdziałów amerykańskiej Policji Wojskowej w kontekście identyfikacji wspólnych obszarów działania, jak również rodzaju, szczebla i potencjalnego zakresu przedsięwzięć szkoleniowych.

Ponadto dowódcy omówili dotychczasową współpracę i nakreślili plan przyszłych działań mających na celu doskonalenie współdziałania polskich i amerykańskich żołnierzy Military Police w związku przemieszczaniem się i stacjonowaniem wojsk sojuszniczych na terytorium RP.
 
Pułkownik Schmick podziękował gen. bryg. Robertowi Jędrychowskiemu za wspieranie działań policji wojskowej USA wykonującej zadania na korzyść własnych sił oraz wobec swoich żołnierzy przebywających w Polsce. Dowódca 18 Brygady Policji Wojskowej Stanów Zjednoczonych bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat polskich żandarmów, którzy niejednokrotnie służyli swoją wiedzą i doświadczeniem amerykańskim kolegom.

Kolejną okazją do realizacji wspólnych działań będą przygotowania do następnej edycji planowanego na czerwiec br. ćwiczenia „Saber Strike-18.


Tekst: płk Marek Brylonek, fot.: Sylwia Guzowska


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy