ZW BIP
Aktualności
Środa, 21 marca 2018 r.
Change version
01.03.2018
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie w akcji "SpoKREWnieni służbą".

Ministerstwo Obrony Narodowej dołączyło do ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”, która rozpoczęła się 1 marca br. pod honorowym patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Akcja została zainaugurowana w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Zbiórka krwi odbywać się będzie na terenie całej Polski. W marcu w każdym województwie zostaną zorganizowane punkty, w których będzie można oddać krew. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty i każdy będzie mógł wziąć udział w akcji.

W 2018 r. do akcji dołączyło Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Siły Zbrojne RP. Żołnierze, urzędnicy resortu i pracownicy cywilni wojska w hołdzie Żołnierzom Wyklętym będą oddawali krew chorym i ofiarom wypadków.

Zbiórki będą się odbywały m.in. na terenie jednostek wojskowych i instytucji resortu obrony narodowej za pośrednictwem m.in. mobilnych punktów poboru krwi czy przy wykorzystaniu Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Bliższych informacji udziela:
szef Oddziału Komunikacji Społecznej
płk Mariusz Zieliński
tel. 261 857 297


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy