ZW BIP
Aktualności
Środa, 21 marca 2018 r.
Change version
07.03.2018
Żołnierze i pracownicy wojska Komendy Głównej ŻW oraz Oddziału Zabezpieczenia ŻW oddali krew w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą".

7 marca żołnierze i pracownicy wojska Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej oraz Oddziału Zabezpieczenia ŻW honorowo oddali krew w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W ten sposób dołączyli do ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą”, która rozpoczęła się 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod honorowym patronatem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego.
 
Akcja „SpoKREWnieni służbą” ma uczcić pamięć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Żołnierze, urzędnicy resortu obrony narodowej i pracownicy wojska przez cały marzec będą oddawali krew chorym i ofiarom wypadków w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.
Wydarzenie ma charakter otwarty. Każdy, kto chce podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew, może wziąć udział w akcji. Zbiórki odbywają się na terenie jednostek wojskowych i instytucji resortu obrony narodowej dzięki mobilnym punktom poboru krwi oraz w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Żołnierze Komendy Głównej ŻW będą oddawać krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” w każdą środę marca w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie przy ul. Szaserów 128. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

 

Tekst: Natalia Trzeciak, zdjęcia: N. Trzeciak, st. chor. sztab. Rafał Szymańczyk


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy