ZW BIP
Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 r.
Change version
03.07.2011
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej zaprezentowali swoje wyposażenie i umiejętności w pokazie dynamicznym podczas wojskowego festynu z okazji objęcia Przewodnictwa w Radzie UE.

2 lipca na terenie 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej w Warszawie odbył się wojskowy festyn zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej z okazji objęcia Przewodnictwa w Radzie UE.

W części oficjalnej festynu uczestniczyli m.in.: podsekretarz stanu w MON ds. polityki obronnej Zbigniew Włosowicz, szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Cieniuch, przedstawiciele dowódców Rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz komendant główny ŻW gen. bryg. dr Mirosław Rozmus.

W tym dniu na Bemowie można było obejrzeć pokaz musztry paradnej, występy wojskowych muzyków, wystawę ilustrującą udział polskich żołnierzy w operacjach wojskowych Unii Europejskiej oraz sprzęt i pojazdy będące na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

W przedsięwzięcie zaangażowała się również nasza formacja. Swoje wyposażenie i umiejętności zaprezentowali żołnierze z Oddziałów Specjalnych ŻW z Warszawy i Mińska Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Oddziału ŻW.

Żandarmeria Wojskowa zaprezentowała m.in.: lekko opancerzony pojazd interwencyjno-patrolowy DZIK 2, pojazd patrolowo-interwencyjny Land Rover w wersji hard i soft top, pojazd interwencyjny Opel Vivaro, ambulans kryminalistyczny ED-2, pojazd interwencyjny Skoda Octavia, terenowy interwencyjny wóz dowodzenia ŁOŚ i najbardziej oblegany przez najmłodszych motocykl Yamaha FZ6 Fazer S2.

Największym zainteresowaniem cieszył się dynamiczny pokaz żołnierzy z Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie. Przedstawiony epizod – pościg i zatrzymanie niebezpiecznych napastników – został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami.

Całość przedsięwzięcia prewencyjnie zabezpieczyli żołnierze z Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej.

1 lipca 2011 roku Polska objęła Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Przez sześć miesięcy będziemy gospodarzem większości unijnych wydarzeń i będziemy odgrywać kluczową rolę na wszystkich polach aktywności Unii Europejskiej. Polska stała się odpowiedzialna za organizację spotkań UE i będzie nadawać kierunek polityczny Unii.

 

Sylwia Guzowska


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy